دانشنامه فرزند

آیا درد هنگام نزدیکی پس از زایمان طبیعی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من چهار ماهه زایمان کردم و پنج ماه قبل از اون هم نزدیکی نداشتیم، یعنی نه ما حدودا، الان مثه اولین بار درد دارم و حس بن بست بودن میکنم و نمیتونیم کامل نزدیکی کنیم، نمیدونم که من میترسم یا طبیعیه؟ یا باید حتما برم پرشک؟ موهام تازه شروع کرده به ریزش آیا تو شیردهی طبیعیه؟ و اینکه ویتامین خاصی باید مصرف کنم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

ریزش موها در دوران بارداری طبیعی است و مربوط به موهایی می شود که در دوران بارداری به رشد خود ادامه داده و نریخته اند. برای نزدیکی هم اگر درد شدید دارید بهتر است یک معاینه از نظر عفونت زنان شوید اگر مشکلی نبود از ژل لغزنده برای راحتی نزدیکی استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...