دانشنامه فرزند

آیا گروه خونی در زمان اقدام به باردار شدن تاثیر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم. قدم 150 سانتیمتر است و وزنم 50 کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 95.4.24 بوده است. نوع زایمان من طبیعی بوده و شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از هیچی استفاده می کنیم. بارداری های قبلی و سقط های قبلی، نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از پاپ اسمیر دادم مشکلی نداشتم. سوال من این است که چقدر احتمال حاملگی دارم گروه خونیم o منفی و چهار سال طول کشید تا حامله شدم البته واسه بارداری دکتر نرفته بودم.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

احتمال بارداری در هر سیکل 20 - 25 درصد میباشد. باردار شدن ربطی به نوع گروه خونی ندارد. چون گروه خونی شما منفی میباشد در صورت مثبت بودن گروه خون همسر باید روگام تزریق شود و باید در بارداری قبلی هم تزریق میشد. اگر طی یکسال اقدام برای بارداری موفق نشدید حتما توسط پزشک ارزیابی شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...