دانشنامه فرزند

استفاده از لبنیات کم چرب در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من در هفته ۲۲ بارداری هستم، تمام موارد آزمایشی و سونوگرافی من نیز کاملا خوب است. شیر پرچرب خوبه بخورم یا کم چرب؟ وزنم الان ۷۱ کیلو هستش و موقعی که باردار شدم ۶۳ بودم قدمم ۱۶۳ هستش به نظرتون من وزنم خوبه نسبت به سن بارداریم یا دارم اضافه وزن پیدا می کنم؟ البته خیلیم پر خوری نمی کنم اصلا اهل تنقلات و شیرینی نیستم همون شام و نهاری که می خورمه ولی بیشتر اوقات برنج هستش و به مراتب غذامم بیشتر شده و پیاده رویم ندارم فعلا خیلی فکرم مشغوله.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

مصرف لبنیات کم چرب به علت جذب بهتر کلسیم بیشتر توصیه میشود. شما 8 کیلو افزایش وزن داشته اید و بهتر است پیاده روی روزی نیم ساعت را نیز داشته باشید تا سوخت و ساز بهتری داشته باشید و افزایش وزن بی رویه نداشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...