دانشنامه فرزند

انتخاب نوع زایمان در هفته بیست و نهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم، قدم 152 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 66 کیلوگرم بوده و اکنون 76 کیلو گرم هستش. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 17 آبان بوده و اکنون در هفته ی 29 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از ویتامین، آهن و کلسیم هستند. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، زایمان اولم طبیعی و سقط هم نداشته ام. سوال من این است که الان در حال حاضر تمام سونوگرافی هایی که انجام داده ام سر جنین در رحمم بالا هستش، امکان سزارینم چقدر هستش؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

چرخش جنین تا 32 هفته امکان پذیر هست. بعد از 32 هفته به دلیل رشد جنین چرخش انجام نمیشود. با انجام سونوگرافی بعد از 32 هفته، وضعیت قرار گیری جنین مشخص میشود و نوع زایمان تعیین میشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...