دانشنامه فرزند

احتمال بارداری بعد از قاعدگی با مصرف قرص اورژانسی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دو روز پیش موقع نزدیکی کاندوم پاره شد و چند قطره منی ریخته شد نیم ساعت بعد یک قرص یک و نیم میلی گرمی خوردم الان دردهای پریودی دارم، در ضمن من پنج ماه که زایمان کردم و دو روز قبل این اتفاق از پریود تموم شدم خیلی نگرانم که حامله شم، چکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

روشهای اورژانسی صددرصد پیشگیری از بارداری نمیدهند اما با دو روز قبل بارداری مشخص نمیشود و باید تا موعد زمان پریودی بعدی صبر کنید سپس اگر پریود نشدید تست بارداری انجام دهید. ضمنا درد زیر شکم میتواند نشانه تخمک گذاری باشد که در حال حاضر نزدیک هست. نگران نباشید و صبور باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...