دانشنامه فرزند

طریقه جدایی از کودک 6 ماهه برای رفتن به محل کار

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من یه پسر شش ماهه دارم و شاغل هستم. پسرم پیش مامانم میمونه بخاطر اینکه صبح زود باید برم سرکار مجبورم شب خونه مامانم بمونم چون صبح پسرم بیدار میشه. میخوام بدونم کدوم روش بهتره، اینکه خونه مامانم بمونم تا پسرم صبح بیدار نشه یا خونه خودم بمونم و صبح پسرم بیدار بشه؟

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

از حدود این سن (۶ - ۷ ماهگی) به هنگام جدایی شما از نوزادتان او بی قراری و اضطراب خواهد داشت. این حالت در ۱۸ ماهگی به اوج خود می رسد و از حدود ۲۴ ماهگی از شدت آن کاسته می شود. این روند کاملا طبیعی در رشد کودکان است که ترجیحا نباید در این دوره از کودک خود دور شوید ولی با شرایط شاغل بودن تان سعی کنید زمانی که هستید او را بسیار بغل کنید، بازی کنید، کیفیت ارتباط تان را تقویت کنید. با او باشید بهتر است و زمان ترک او را نوازش کنید و دزدکی و با پرت کردن حواس او را ترک نکنید چون او فکر می کند مادرم ناگهانی ناپدید می شود. بازی دالی موشه را هزاران بار انجام دهید تا به کودک بیاموزد ندیدن چیزی به معنای عدم وجود آن نیست. در مراحل اولیه حتی قسمتهایی از بدن مادر هنگام قائم شدن پیدا باشد تا کودک دچار اضطراب نشود و به آهستگی با این بازی به کودک بفهمانند که نبود مادر به معنی از بین رفتن مادر نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...