دانشنامه فرزند

اقدام به بارداری با وجود داشتن عفونت واژینال

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 35 ساله هستم. قدم 163 سانتیمتر است و وزنم 55 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 1.23 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 27 تا 26 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از قرص آهن، کپسول کلسیم بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، یک سقط و یک بارداری سزارین. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از آزمایش ادار انجام دادم خوب بود. سوال من این است که، الان 10 ماه هست جلوگیری ندارم، سوزش بعد نزدیکی دارم مثانم گرم میشه، دکتر رفتم میگن عفونت حادی نداری دارو زیاد استفاده کردم خوب نشدم الان دو روزه لبهای کلیتوریس سوزش خارش داره و میخوام باردارشم.

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

اگر زیر دل درد دارید که همراه با خارش و سوزش است بهتر است به ماما یا پزشک مراجعه کنید و حضوری معاینه واژینال شوید. ممکن است عفونت ادراری نداشته و عفونت واژن داشته باشید که قبل از بارداری بهتر است درمان شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...