دانشنامه فرزند

اگه زن حامله باشد باز پریود می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من حدود سی سالمه و سه روز پیش نزدیکی داشتم یعنی یک روز قبل از پریودیم فردای اون روز به مدت پنج روز پریود شدم، بیست روز بعد نزدیکی هم آزمایش خون دادم منفی بود و بتای خونم 1. 2 بود. الان سه روزه تاخیر داشتم تو پریودم، یکی از دوستام گفتن بعضی ها ممکنه تو ماه اول بارداریشون پریود بشن، ممکنه من باردار باشم؟ توی این یه ماه هم نزدیکی نداشتم.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

خیر، احتمال باردری صد در صد منفی است. منظور از گفته دوست تان لکه بینی است نه خونریزی واضح، به علاوه سطح بتا ده روز بعد لقاح بالا می رود پس احتمال بارداری با توجه سطح بتا هم منفی است. استرس موجب تاخیر شده. اگر تاخیر تا یک هفته ادامه داشت برای بررسی سونوگرافی به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...