دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۳ ساله هستم. قدم ۱۶۵ سانتیمتر است و وزنم ۸۵ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۲.۲۳ می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی کاملا نامشخص است و قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از قرص ضد بارداری در ۲ سال اول استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از متفورمین و فولیک اسید. مدت زمان اقدام ما برای بارداری ۱ سال است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از آزمایش کلی، سونوگرافی و شوهرم اسپرم. سوال من این است که ۴ ساله ازدواج کردم، از اول هیچوقت جلوگیری نداشتیم و تا یکسال نامرتب قرص ضد بارداری میخوردم، چه مجردیم و چه متاهلیم پریودیم نامنظم بود. طبق نظر سونو، کیست ریز دارم که مهم نیست، تا سه ماه پیش متفورمین و فولیک اسید استفاده کردم طبق نظر دکتر، بعدش گفت اگه دوست داری قرص رو ادامه بده، هر وقت فعالیت زیاد دارم یا پسته زیاد میخورم، پریود میشم، میخوام بچه دار شم.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

برای باردار شدن، داشتن پریودهای منظم و مشخص شدن روزهای تخمک گذاری الزامیست. با توجه به پریودهای نامنظم، بهتر است تحت نظر پزشک از داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید تا سریعتر باردار شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان