دانشنامه فرزند

طریقه استفاده از کیت تخمک گذاری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

طرز استفاده از کیت تخمک گذاری چگونه است؟ و باید برای نزدیکی از چندم سیکل اقدام کرد تا باردار شویم؟ چه مارکی بهتر است از داروخانه خریداری کنیم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

برای استفاده از کیت تخمک گذاری باید طول سیکل خود را محاسبه کنید چون بهترین زمان برای استفاده از آن بر مبنای طول سیکل به دست خواهد آمد. برای اینکار پس از بدست آوردن طول سیکل تان از جدولی که ضمیمه کیت است استفاده کنید. چون روش کار هر کیت هم با دیگری متفاوت است. استفاده از کیت را هر روز روزانه تا زمان مثبت شدن (ظهور دو خط بر روی کیت) ادامه دهید. مثبت شدن تست به این معنی است تخمک در حدود 12 - 36 ساعت بعد (بسته به ساعت درج شده بر روی بسته بندی کیت) آزاد می شود و بنابراین احتمال وقوع بارداری با نزدیکی در طی این زمان زیاد خواهد بود. برای نزدیکی هم بر مبنای نتیجه کیت عمل کنید. دو مارک Abon، Max14 از جمله مارک های معتبر هستند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 12 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...