دانشنامه فرزند

نحوه استفاده از قرص LD در زمان یائسگی
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

دوستم داره یایسه میشه ولی دکتر گفته هنوز احتمال بارداری داری ایشون چهل و نه سالشه میشه قرص ضد بارداری بخوره موقع نزدیکی؟ آیا ضرر نداره براش؟ چطوری استفاده کنه چون هر پنج و یا شش ماه یک بار پریود میشه؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

ابتدا یک بی بی چک استفاده کند اگر منفی بود قرص ال دی را مصرف کند و اینکه باید کامل مصرف شود یعنی از منفی شدن تست شروع کرده و هر شب یک عدد تا ۲۱ قرص بهتر است در تایم مشخصی بخورد این قرص تا ۵۱ سالگی میتواند مورد استفاده قرار بگیرد ولی اینطور نیست که هر وقت نزدیکی داشت قرص بخورد باید منظم و مداوم بخورد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...