دانشنامه فرزند

استفاده از روش های کمک باروری با وجود تخمدان پلی کیستیک موثر است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 20 ساله هستم، قدم 165 سانتیمتر و وزنم 63 کیلوگرم است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، قرص ال دی استفاده کرده ام. داروهای مصرفی من عبارتند از، کلومیفن، لتروزول، فوستیمون، متفورمین و فولیک اسید. دو بار آی یو آی و یک بار آی وی اف کردم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 4 سال است. یک بارداری پوچ داشته ام. آزمایشات انجام شده عبارتند از، آزمایشات هورمونی، آزمایش پاپ اسمیر، رزرو تخمدان، سونوگرافی رحم و عکس رنگی رحم. سوال من این است با وجود تخمدان پلی کیستیک من احتمال بارداری دارم یا تمام درمان ها برای این بیماری بی فایده است؟

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

درمان را ادامه دهید. باید یک بار دیگر آی یو آی و آی وی اف را انجام دهید. در تخمدان پلی کیستیک جهت بارداری باید از داروهای تخمک گذاری استفاده شود، در روش های کمک باروری که در بالا ذکر شد این داروها استفاده می شود و موثر است. همسرتان هم آزمایش اسپرم دهد تا اگر مشکلی بود درمان شود و اگر مشکلی نداشت از روش های کمک باروری استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...