علت خونریزی شدید بعد از مصرف داروهای هورمونی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هشت ماه پیش سه ماهه باردار بودم که بچم تو شکمم مرد و رفتم کورتاژ کردم الان سه ماه بود که اقدام کرده بودم پریود ام هم مرتب بودش ولی این ماه قرار بود دوم بشم که نشدم رفتم بی بی چک خریدم یه خط پرنگ و یه خط کم رنگ افتاد بعد دوباره فرداش بی بی چک زدم منفی شدش بعد رفتم آزمایش دادم بتام 20 بود آزمایشگاه گفت بارداریت پنجاه پنجاه بعد دکترم که از قبل آمپول و شیاف داده بود گفته بودش هر وقت فهمیدی بارداری از همون موقع استفاده کن منم به دکترم زنگ زدم گفتم آزمایشگاه اینجوری گفته استفاده کنم گفت توکل کن به خدا و استفاده کن، بعد من لکه های قهوه ای داشتم که دو شب دارو استفاده کردم و روز سوم افتادم خون ریزی که دیگه کلا ازم لخته لخته خون میومد دیگه دارو استفاده نکردم الان تا امروزم شش روزه کلا خونریزی شدید دارم من تا حالا اینجوری خونریزی نداشتم دیگه سر پنج روز پاک می شدم ولی این سری نمی دونم چرا اینجوری شدم کمکم می کنید چرا این جوری شدم دیگه دکتر هم نرفتم.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

احتمال باردار بودن و سپس سقط وجود دارد و بدلیل مصرف داروهای هورمونی، دچار خونریزی شدید شده اید. حتما سونوگرافی جهت بررسی رحم و آزمایش بارداری انجام دهید و سپس با توجه به جواب، درمان مناسب دریافت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان