دانشنامه فرزند

دلیل کم شدن مایع آمنیوتیک چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 61 کیلوگرم بوده و اکنون 85 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 18 اردیبهشت بوده. داروهای مصرفی من عبارتند از لووتیروکسین، آهن، کلسیم و فمی بایون و اولین بارداریم هست. امروز در سونوگرافی مایع دور جنین از نرمال کمتره 9 هست مشکوک به پارگی کیسه آب بودم که خدارو شکر نبود، میخوام ببینم چه دلیلی میتونه داشته باشه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر تست پارگی کیسه آب کم بوده جای نگرانی نیست فقط اینکه هفته ای یک بار سونوی بیوفیزیکال را باید انجام دهید تا میزان حجم مایع آمنیوتیک بررسی شود. مایعات کم مصرف نموده اید. مصرف مایعات را زیاد کنید و میتوانید روزانه یک لیتر هم سرم تراپی داشته باشید. یک روز درمیان هم نوار قلب جنین را انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...