اقدام به باردار شدن با وجود داشتن عفونت

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۴ ساله هستم. قدم ۱۶۷ سانتیمتر است و وزنم ۶۶ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲۰ اسفند می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی نامنظم است، قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری جلوگیری نداشتیم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری ۴ سال است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، سونوگرافی ها برای تشخیص تخمک گذاری و روزهای آن و آزمایشات قبل بارداری بوده. سوال من این است که من دو سال پیش تحت درمان برای بارداری قرار گرفتم و تشخیص سندرم تخمدان پلی کیستیک بود و آخرین آمپولی که استفاده کردم سینال اف بود اما جوابی نگرفتم و درمان را ادامه ندادم الان مجدد تصمیم به بارداری دارم اما عادت ماهیانه من نامرتب است و عفونت شدید دارم و قرص هایی برای میگرن و سردرد استفاده میکنم. لطفا راهنمایی کنید برای باردار شدن و درمان عفونت چیکار کنم تا باردار شوم؟ و بعد داروهای مصرفی برای سردرد در بارداری من موثر است؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

قبل از اقدام برای بارداری برای برطرف شدن عفونت زنان و مشاوره در مورد قرصهایی که جهت میگرن مصرف میکنید حتما به پزشک متخصص زنان مراجعه نموده و مشورت بگیرید. عفونت باید از نزدیک معاینه شده و بررسی شود و طبق آن دارو داده شود. جهت مرتب شدن پریودی نیز ابتدا یک سونوی جدید از رحم درخواست شود سپس باید داروی مناسب تجویز شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان