دانشنامه فرزند

آیا بعد از سه هفته اقدام به بارداری احتمال بارداری وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 سالمه و 3.5 ساله ازدواج کردم و روش جلوگیری کاندوم بوده. من از سه هفته پیش اقدام به بارداری کردم و حس میکنم باردار شده بودم چون هم یکهو یبوست گرفتم هم سینه هام خیلی حساس شد تا اینکه پنجشنبه گذشته که نوبت پریودم بود یا اصلا چیزی نمیومد یا لکه های کم رنگ. از دیروز بعد از ظهر من پا بلندی کرم یه چیزی قفسه بذارم و دیشبم شام آش خوردم. از امروز صبح خونریزیم شدت گرفته پررنگ شده. یکم هم درد کمر دارم که نداشتم. می خوام ببینم جنین افتاده؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

احتمال بارداری خیلی کم هست، و بیشتر به عقب افتادن پریودی میماند. و یبوست نیز به سبک زندگی و تغذیه شما مربوط میشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...