دانشنامه فرزند

اعتیاد مادر هنگام بارداری چه تاثیری بر جنین دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

یکی از دوستام بارداره 8 هفته، می خواد بچه اش سقط کنه آخه اعتیاد داره می ترسه بچه اش هم معتاد بشه می خواد بدونه اعتیاد رو بچه چه اثراتی می ذاره؟ تا الان خیلی سعی کردم منصرفش کنم. به نظر شما اگر بچه رو نگه داره خیلی ضرر داره؟

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

با سلام، اگر مادر دارو یا مواد رو مصرف کنه بله، رو جنین تاثیر داره و اون هم به مصرف عادت می کنه ولی اگر مادر در حال ترک هستش و می تونه یواش یواش بذاره کنار و اراده داشته باشه می تونه نگهش داره و ایشالا اتفاقی نمی افته، همه چی بستگی به اراده خود مادر داره و چرا که نه، نگهش داره شاید بخاطر جنین ترک هم بکنه ولی اگر هنوز مصرف می کنه مشکل میشه و محدودیت رشد جنین هم اتفاق می افته.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...