هورمون آنتی مولرین AMH و نقش آن در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٣٣ سالمه، یک ساله اقدام کردم ولی نتیجه نداشته amh هم ٠/٩ است عکس رنگی رحم مشکلی نداشته و همیشه پریودهای منظمی دارم و تخمدان کیست سازی هم ندارم. همسرم واریکوسل گرید ٢ داشته که یک ماهه عمل کردن، آیا کیس ivf هستم؟ و باید چکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

مقدار AMH شما کم هست و این یعنی ذخایر تخمدان شما کمه، همسر شما باید آزمایش اسپرم انجام بده تا از تعداد و تحرک اسپرم ایشون مطلع بشید سپس خودتون تحت نظر پزشک سونوگرافی دوره ای انجام بدید تا ببینید تخمک گذاری مرتب دارید یا نه؟ فعلا در رابطه با ivf نمیشه نظر داد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان