دانشنامه فرزند

احتمال بارداری با قرص های تحریک تخمک گذاری چقدر است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۵ ساله هستم. قدم ۱۷۴ سانتیمتر است و وزنم ۵۴ کیلوگرم است. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲۵ فروردین است فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۲۸ روز است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری، از هیچی استفاده نکردم. داروهای مصرفی من عبارتند از استرادیول والرات، لتروفم، بروت ۵۰۰ و متفورمین هیدروکلرید. مدت زمان برای بارداری ۱ ماهه. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

احتمال بارداری با مصرف قرص های تحریک تخمک گذاری 40 - 50 درصد میباشد. این درصد هم در صورتی می باشد که سونوگرافی و آزمایش شما و آزمایش اسپرم همسر نرمال باشد. استرس نداشته باشید چون استرس مانع تخمک گذاری میشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...