دانشنامه فرزند

علت عدم قاعدگی با تزریق پروژسترون

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ ساله هستم. قدم ۱۴۵ سانتیمتر است و وزنم ۵۲ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ نامنظم می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی روزه است. قاعدگی من نامنظم سه ماه قبل پنجاه روز پریود بودم ماه بعدش ده روز است. داروهای مصرفی من عبارتند از آمپول و قرص پروژسترون. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده ندادم. سوال من این است که من چکار کنم پریود شم؟ مجردم دو ماه پریود نشدم. آمپول پروژسترون زدم نشدم قرصش هم دارم میخورم ولی نشدم. پرده دارم ولی سکس کردم آبش روی‌ بدنم ریخت. نمیدونم داخل رفته یا نه، چکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

نامنظمی پریودتون ممکنه بخاطر استرس یا وجود کیستهای تخمدانی و یا تغییرات هورمونی باشد. با شرایطی که فرمودین و پروژسترون تزریق کردین و باز هم پریود نشدید، باید از نظر بارداری، بررسی شوید، (آزمایش خون انجام شود). امکان بارداری با وجود پرده بکارت سالم هم وجود دارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...