چرا 50 روز پریود نشدم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۱۹ ساله هستم. قدم ۱۶۸ سانتیمتر است و وزنم ۶۳ کیلوگرم است. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۳.۲۸ می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۲۶ روزه است. قاعدگی من نامنظم است. مدت زمان اقدام ما برای بارداری ۶ ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: باردار نشدم تا حالا ۶ ماهه ازدواج کردم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از سونو از رحم، طبیعی. سوال من این است که الان از ۳.۲۷ پریود نشدم تا الان بی بی چک گرفتم جواب منفی بود سونوگرافیم بدون مشکل بود، قبلا کیست داشتم اما برطرف شده. حدودا ۵۰ روزه پریود نشدم.

.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، آزمایش خون انجام دهید اگر نتیجه منفی بود باید برای تزریق دارو جهت شروع خونریزی به پزشک مراجعه کنید. اگر نتیجه منفی باشد علت می تواند استرس و یا اختلالات هورمونی باشد و بررسی مشخص خواهد شد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان