دانشنامه فرزند

درد و ترشحات بو دار در ماه هفتم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من باردارم تقریبا آخرای ماه هفت هستم. چند وقته چیزی مثل آب ازم خارج میشه همراه با ترشح سفید و بو داره میخواستم ببینم مربوط به چی هست؟ آیا مربوط به کیسه آب هست؟ و اینکه رحمم هم درد میکنه یعنی راه میرم و میخوام بلند بشم از جام دردم میکنه؟ موقعه خواب شبانه هم چون به پهلو میخوابم پاهام و لگنم درد میگیره این طبیعیه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

دردهای ماههای آخر بعلت بزرگ شدن شکم و رحم وآماده شدن لگن برای زایمان طبیعی هستش، شما میتونید از شکم بندهای طبی مخصوص بارداری استفاده کنید. ترشحات بودار، نشانه عفونت هستش، بهتره مراجعه کنید، تا با انجام تست ها، مشخص بشه و با توجه به مشکلتون درمان انجام بشود، در هر صورت مایعات بیشتری استفاده کنید، لباس زیر نخی و تمیز بپوشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...