دانشنامه فرزند

جلوگیری از بارداری با استفاده از آمپول های جلوگیری
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۹ ساله هستم. قدم ۱۵۰ سانتی متر است و وزنم ۶۰ کیلوگرم است. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96/1/26 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین شروع قاعدگی بعد ۲۱ روز است و قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از کاندوم استفاده می کنیم. داروی مصرفی من عبارتند از، قرصهای جلوگیری ld. الان دو سال است ازدواج کردیم، روزهای قاعدگیم ۷ روز است و بعد پاک میشوم خانواده اصرار به باردار شدن دارن ولی من اصلا علاقه به بچه دارشدن ندارم هر چند مربی مهد هستم ولی بعلت بعضی مشکلات اعتقادی و زندگی با خانواده شوهر مخالفم بنظر شما چه کنم که فعلا باردار نشوم؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

با توجه به اینکه سن شما نزدیک به ۳۰ میباشد و دو سال است که ازدواج کردید زمان مناسبی برای باردار شدن است، اما اگر به هر دلیلی نمی خواهید همان قرص ال دی یا کاندوم روش مناسبی است اگر نمی خواهید همسرتان هم از روش جلوگیری اطلاع داشته باشد میتوانید از آمپول یک ماهه (سیکلوفم) استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...