اختلال در قاعدگی در سن 12 سالگی طبیعی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 12 ساله هستم. قدم 152 سانتیمتر و وزنم 35 کیلوگرم است. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 21 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، قبلا کم کاری تیروئید. سوال من این است که هر دو هفته یک بار پریود میشم، چکار کنم؟ یک سال و نیم است که دارم پریود میشم. آیا این طبیعی است یا خیر؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

خیر، طبیعی نمی باشد و باید سونوگرافی رحم و تخمدان را انجام دهید و اگر تیروئید با دارو کنترل نشده باید توسط پزشک غدد کنترل شود. اگر سونوگرافی نرمال بود و هیچ کیستی رویت نشد سه ماه می توانید قرص دوفاستون را مصرف نمایید به این صورت که از روز 15 سیکل تان شبی یک عدد قرص دوفاستون به مدت 10 شب مصرف نمایید و سپس قطع کرده و صبر کنید تا پریود شوید و مجددا از روز 15 سیکل بعدی دوره بعد را شروع کنید. سه دوره این کار را انجام دهید تا خونریزی بین قاعدگی قطع شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان