دانشنامه فرزند

عوارض مصرف قرص مارلین برای پیشگیری از بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر و وزنم 50 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 7 دی ماه می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی معمولا 28 روزه است. قاعدگی من معمولا منظم است. سوال من این است که این ماه شروع کردم به مصرف قرص مارلین منتهی از روز ششم قاعدگی خوردم، میخواستم بدونم تاثیری داره واسه جلوگیری؟ اگه ماه بعد بخوام از روز اول قاعدگی بخورم چکار باید کنم؟ الان که پنج عدد قرص خوردم سینه هام حساس و دردناک شده آیا از عوارض قرصه؟ رابطه سطحی بدون دخول دارم آیا مصرف همین قرص کافیست یا از یه پیشگیری دیگه استفاده کنم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

با توجه به این که از روز ششم قاعدگی قرص را شروع کرده اید روش پیشگیری مناسبی نخواهد داد و بهتر است این ماه در کنار این قرص از روش دیگر پیشگیری مانند کاندوم استفاده نمایید. بله، از عوارض قرص مارلین حساسیت سینه ها و بزرگ تر شدن آن ها، تغییرات خلق و خو حتی ممکن است افزایش وزن باشد. زمان می برد تا بدن به عوارض این قرص عادت کند. وقتی بسته 21 عددی تمام شود و پریود بعدی شروع گردید از روز اول قاعدگی شبی یک عدد در ساعت مشخص قرص را مصرف نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...