دانشنامه فرزند

روش جلوگیری از بارداری طبیعی چگونه است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 29 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر است و وزنم 64 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 4 تیر ماه می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، متورال، لوزارتان. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، پاپ اسمیر. سوال من این است که تاریخ امن نزدیکی بدون روش جلوگیری چه زمان می باشد؟ سپاسگزارم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، اگر طول سیکل های شما همواره منظم و 30 روزه است، روز تخمک گذاری برابر با روز 16 سیکل می باشد. برای باردار نشدن می بایست از سه روز قبل تا سه روز بعد از این تاریخ که احتمال باروری وجود دارد نزدیکی نداشته باشید، البته چون در برخی موارد دیده شده که اسپرم ها تا پنج روز هم می توانند در درون بدن خانم زنده بمانند، پس بهتر است از 5 روز قبل از روز تخمک گذاری نزدیکی نکرده و این روند را تا سه روز بعد از روز تخمک گذاری ادامه دهید. در طی ماه فقط در این روزها نزدیکی نداشته باشید، در مابقی روزها نزدیکی با احتمال بارداری همراه نیست. البته که روش جلوگیری طبیعی احتمال شکست بالایی داشته و روش مطمئنی نمی باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...