دانشنامه فرزند

علت خونریزی بعد از نزدیکی در زمان اقدام به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، سنم 25 سال و وزنم 53 و قدم 151. دقیقا یک ماه پیش تمام آزمایشات پیش از بارداری و سونوگرافی کامل داده شد هیچ مشکلی هم نداشتم. فولیک اسیدم 3 ماهه مصرف میکنم. این ماه قصد بارداری داشتم یک مرداد پریودم بود و دوره هام 30 روزه است. از علائم درد تخمدان و ترشح متوجه روز تخمک گذاریم 17 مرداد شدم همون شب اقدام کردم 24 ساعت بعد خونریزی گرفتم و 3 روز کامل خونریزی داشتم. از همون موقع 9 روزه که تخمدان راستم هر چند وقت درد میگیره. گاهیم چپ. دلیلش چیه؟ به نظرتون جنین شکل گرفته؟ هیج علائمی ندارم البته. ضمن اینکه از نظر روحی هم استرس اینا داشتم خیلی چون راه دور ازدواج کردم و تنهام بیشتر. دکتر گفته بود عفونت ندارم حالا نمیدونم. دهانه رحمم یه جوریه این چقد وقت.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، در رابطه با این که آیا بارداری رخ داده یا نه نمی توان نظر داد و می بایست فعلا تا موعد قاعدگی صبر کرد. اما آنچه که مهم است خونریزی شماست. اگر خونریزی در حد لکه بینی بوده ناشی از تخمک گذاریست در غیر این صورت دلیل آن باید با معاینه و سونوگرافی بررسی گردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...