دانشنامه فرزند

آیا لکه بینی قبل از قاعدگی نشان از مشکلی خاص است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر و وزنم 67 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 12 بهمن می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 32 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، کاندوم استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، فولیک اسید. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 2 سال است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، آزمایش خون، عکس رنگی رحم، سونوگرافی داخلی، آزمایش اسپرم و ... (به علت مشکل همسرم هنوز بچه دار نشده ایم) قبلا دوره های پریودم 28 روزه بوده، الان 4 ماهه که 32 یا 33 روزه شده و همچنین 2 الی 3 روز طول می کشد تا پریودم به طور کامل شروع شود (یعنی 2-3 روز اول در حد لکه است) آیا این ها نشان دهنده مشکل خاصی است؟

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

لکه بینی تا یک هفته قبل از پریود طبیعی است و مشکل ندارد و اگر پریودتان هم تا یک هفته عقب بیفتد طبیعی محسوب می شود و مشکل ندارد. حتی لکه بینی قبل پریود و عقب افتادن پریود می تواند به علت تغییر فصل، استرس و یا ورزش سنگین باشد که تا یک هفته طبیعی محسوب می شود‌. همسرتان می تواند به متخصص اورولوژی مراجعه کند تا در مورد مشکلش راهنمایی بگیرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...