دانشنامه فرزند

شرایط لازم برای گذاشتن آی یو دی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر است و وزنم 80 کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 3 آبان 94 بوده است. نوع زایمان من طبیعی بوده. شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از قرص 3 رنگ استفاده می کنیم. سوال من این است که در مورد روش جلوگیری آیودی بپرسم.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

در صورت نداشتن حساسیت به مس، خونریزی زیاد قاعدگی، درد شدید هنگام قاعدگی، عفونت واژینال و لگن، مشکلات ساختاری رحم می توانید از آی یو دی به عنوان روش جلوگیری استفاده کنید. آی یو دی باید در زمان قاعدگی یا بعد از منفی بودن آزمایش بارداری جای گذاری می شود و تا ده سال از بارداری جلوگیری می کند و در این مدت باید مراقبت های دوره ای داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...