دانشنامه فرزند

عدم قاعدگی و داشتن لکه بینی در زمان اقدام به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من متاهل و 27 سالمه، من پلی کیستیک هستم و هم­یشه پریودام نامنظم بود، و هفت ماه هست که با قرص دوفاستون منظم شدم و دقیق 28 روز پریود میشم. و پنج ماهه اقدام کردم بارداری، اولین روز از آخرین پریود من ۱۹ بهمن بود و من در روز ۲۶ ،۲۸ بهمن و ۳، ۵ ،۱۳ اسفند رابطه داشتیم، تقریبا از همون روز ۱۴ پریودی که ۳ اسفند میشه من خیلی خفیف حالت تهوع داشتم و از ۷ اسفند کمر درد هم شروع شد، و از ۱۴ اسفند سینه درد و سفتی سینه و تکرر ادرار رو داشتم البته این تکرر رو نمیدونم تلقین یا نه، تاریخ پریود من ۱۷ اسفند بود از دو ماه قبل همیشه تقریبا ۸، ۹ شب پریود میشدم، امروز که تقریبا دو روز از پریودیم می گذره و هنوز نشدم و فقط از همون ساعت ۶ روز ۱۷ هر ۶، ۷ ساعت لکه بینی دارم قهوه ای رنگ، امروز فاصله دو لکه بینی زیادتر شده و من روز قبل از پریودم یعنی ۱۶ صبح رفتم آزمایش بتا دادم به خاطر دندونپزشکی میخواستم برم منفی بود، و امروز بی بی چکم منفی شد، با این صحبتایی که عرض کردم امکان بارداری هست؟ تو این چند ماه که قرص میخوردم سابقه نداشته عقب بندازم و اگر لکه بینی بود داخل ادرار لخته خون بود ولی الان هیچ خون یا لخته در ادرار ندیدم، و اینکه یه روز قبل از منفی شده آیا امکان مثبت شدن هست؟ سینه درد من تا روز موعد پریودی کمتر شد و امروز باز یه کوچولو درد میکنه، ولی کمر دردم همچنان وجود داره، و بعد از خوردن چیزی حالت تهوع دارم، انگار که سر دلم پر شده.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

هم احتمال بارداری وجود دارد و هم مشکلات گوارشی توام با تاخیر قاعدگی. در شرایطی که آزمایش زودتر انجام شده و بصورت تیتراژ نباشد ممکن است باردار بودنتان را نشان ندهد. بی بی چک منفی هم اعتبار ندارد. فعلا تا هفته بعد صبر کنید اگر پریود نشدید مجددا آزمایش خون انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...