دانشنامه فرزند

علت عدم حاملگی بعد از اقدام به بارداری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۱۹ ساله هستم. قدم ۱۶۸ وزنم ۸۶ کیلوگرم است، اولین روز از آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۴ اردیبهشت بوده. طول دوره قاعدگی من معمولا ۲۸ روزه است. قاعدگی ام منظم است. معمولا برای جلوگیری از روش طبیعی استفاده می کردیم فقط دو یا سه بار از کاندوم استفاده کردیم. داروی خاصی مصرف نمی کنم. یک سال و دو ماه است که ازدواج کرده ام و اغلب اوقات جلوگیری نکرده ام. تا به حال باردار نشده ام. سونوگرافی از رحم، تخمدان ها و آندومتر گرفته ام، جوابش کاملا سالم و طبیعی بوده. سوال من اینه که الان تو این یک سالی که ازدواج کرده ام و بیش از چهار پنج بار اقدام به بارداری کرده ام چرا باردار نمی شوم باید چه کاری انجام دهم؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

شما باید سونوگرافی تخمک گذاری انجام بدهید تا از وجود تخمک گذاری منظم مطلع شوید. در ضمن تایم نزدیکی تون باید بر اساس تخمک گذاری تون باشه و به صورت یک شب در میان تا نتیجه بخش باشه. اگر تمام موارد نرمال بود و باز هم نتیجه نگرفتید همسرتون هم باید آزمایش اسپرم انجام بدهند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...