دانشنامه فرزند

آیا قرص فمیبیون اسید فولیک دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 38 ساله هستم. قدم 152 سانتیمتراست و وزنم 54 کیلوگرم است اولین روز اخرین قاعدگی من در تاریخ پنج بهمن می باشد. طول دوره های قاعدگی من سی و یک روز (نامنظم، معمولا یک یا دو روز زود یا دیر میشم). معمولا طبیعی جلوگیری می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از فمیبیون یک و متفورمین. مدت زمان اقدام ما برای بارداری یک ما است. ششم شهریور 94، پنج هفته باردار بودم سقط شد. سونو گرافی واژینال داشتم و آزمایش بارداری و تست fsh، Lh، Prolactin، elfa ،Tsh، elfa، antimullerianhormone ویتامین دی و ... که همگی طبیعی بودن. از روز تخمک گذاریم چگونه اطلاع پیدا کنم؟ و آیا اسید فولیک بخورم و نیازی به سونو مجدد واژینال دارم؟ از کی میتونم نزدیکی داشته باشم؟ در ضمن دارو فمیبیون دارای اسید فولیک هست یا خیر؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

با سیکل 31 روزه در تاریخ 17 سیکل یعنی 22 بهمن احتمال تخمک گذاری دارید که از دو الی سه روز قبل و بعد آن میتوانید نزدیکی کنید یک شب در میان تا شانس بارداری بالا رود یا از روز 11 سیکل از کیت تخمک گذاری استفاده کنید، هر وقت کیت مثبت نشان داد طی 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری دارید. این مکمل حداقل میزان لازم اسید فولیک را دارد و میتوانید تا پایان سه ماهگی بارداری استفاده کنید، اما اگر سابقه ای از مشکلات نخاعی در سقط قبلی داشتید با نظر پزشک خود باید دوز بیشتر اسید فولیک مصرف شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...