نفخ شکم و تاخیر در قاعدگی نشانه بارداری است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم، قدم 173 سانتیمتر و و زنم 83 کیلوگرم است اولین روز آخرین قاعدگی من 6 تیر می باشد. طول دوره های قاعدگی من 30 یا 31 روزه است قاعدگی من منظم است. برای جلوگیری از بارداری از، روش طبیعی استفاده میکردیم. دارو مصرف نکردیم و مدت زمان اقدام به بارداری 1 سال است. سابقه بارداری قبلی و سقط ندارم. یک ماه و نیم پیش به متخصص زنان مراجعه کردم و سالم بودم. این ماه 15 روز از پریودم عقب افتاده یک هفته پیش یعنی زمانی که 9 روز تاخیر در پریود داشتم آزمایش خون دادم بتا 9 دهم بود ولی هنوز پریود نشدم. شکمم به شدت نفخ داره انگار تو ماه سوم بارداری هستم ولی خبری از پریود نیست، احتمال بارداری وجود داره؟ در ضمن من ماه قبل به خاطر عفونت اداری قرص سولیفناسین سوکسینات و قرص فنازومکس مصرف کردم احتمال بارداری هست؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، احتمال خطا در آزمایش خون آن هم در زمانی که شما آزمایش داده اید صفر است اما هیچ آزمایشگاهی از خطا مبرا نیست. پس برای اطمینان خاطر خود می توانید مجددا آزمایش را تکرار کنید. اما به احتمال بسیار زیاد باردار نیستید و نفخی که تجربه می کنید ناشی از تاخیر قاعدگی و به هم ریختن شرایط جسمی شماست. برای تزریق آمپول جهت شروع خونریزی به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان