دانشنامه فرزند

تأثیر استفاده از قرص اسپیرونولاکتون در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٣٣ ساله و ٧ ماهه که اقدام کردم ولی باردار نشدم! قبل از اقدام قرص ضد بارداری و اسپیرونولاکتون رو هر کدوم به ترتیب ٣ و ٢ سال استفاده کردم. علت استفاده از اسپیرونولاکتون درمان موهای نازک سر بود. که همه رو ٧ ماه پیش قطع کردم و دیگه جلوگیری نکردم و هر ماه منظم و ٢٩ یا ٣٠ روزه پریود میشم. آیا بازم صبر کنم یا قدمی جهت درمان بردارم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

در حالت معمول به تمام زنان زیر ۳۵ سال تا یک سال برای بارداری وقت داده می شود. اما از آنجا که شما ذکر می کنید برای مشکل موهایتان اسپیرونولاکتون مصرف کرده بودید پس احتمال وجود یک مشکل زمینه ای هورمونی مطرح می شود. بنابراین بهتر است تا یک سال صبر نکرده و همین حالا برای انجام سونوگرافی جهت تعیین این که تخمک گذاری دارید یا نه و در قدم بعدی آزمایشات هورمونی اقدام نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...