دانشنامه فرزند

نحوه استفاده از قرص یاسمین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، من 35 ساله هستم. قدم 172 سانتیمتر و وزنم 89 کیلوگرم است. من الان پریود هستم بعد از سقط رفتم زیر نظر دکتر که منظم بشم، بهم ال دی داد ولی گفتم بهم نمیسازه واسم قرص یاسمین نوشت. گفت از روز سوم پریودی مصرف کنم الان با خوردن اونها پریود شدم و روز چهارمم هست. خواستم ببینم بسته بعدی رو چه روزی باید شروع کنم؟ بچه که سقط شد هم سونوگرافی دادم گفت سالمم. در پریودیم یه خورده حالت خونابه میبینم آیا مشکلی نیست؟ چون قبلا در خون، آب نمیدیدم انگار که آب هست یا مایع شبیه آب. ممنونم از برنامه خوبتون.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

وجود خونابه مشکلی نیست و نگران نباشید. می تواند این مسئله به خاطر ترشحات واژن باشد که با خون پریودی آمیخته شده است. معمولا وقتی این قرص های جلوگیری تجویز می شود وقتی دوره 21 روزه آن به اتمام رسید باید صبر کنید پریود شوید یعنی یک هفته استراحت داده می شود و زمانی که یک هفته استراحت به اتمام رسید بدون توجه به روز چندم قاعدگی بسته بعدی شروع می گردد. اگر یک هفته عدم مصرف قرص شما تمام شده از همین امشب می توانید بسته جدید را شروع کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 1 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...