دانشنامه فرزند

دونه های سفت لوبیا شکل در سینه در زمان شیردهی
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم، قدم 167 سانتیمتر است و وزنم 65 کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 95/5/18 بوده است. نوع زایمان من طبیعی بوده و شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کنیم. داروهای مصرفی من دایجستیو اید، دمپریدون و رولاکس هست. چند روزیه که تو سینه هام دونه های سفتی شبیه لوبیا حس میکنم. میخواستم بدونم مشکله خاصی وجود داره؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

شما باید به یک ماما مراجعه کنید تا معاینه شوید و اگر توده مشکوک بود سونو برایتان درخواست میشود. اما اغلب این توده ها به علت شیردهی میباشد نگران نباشید ولی حتما باید معاینه شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...