دانشنامه فرزند

کاهش حرکات جنین در هفته سی ام بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 35 ساله هستم، قدم 160 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 69 کیلوگرم بوده و اکنون 80 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 13 تیر بوده. داروهای مصرفی من عبارتند از کلسیم، آهن و ویتامین می باشد. 2 بارداری داشتم هر دو طبیعی بودند. تکان جنین از دیشب کم شده و بعدهم شکم کوچکی دارم البته هفته 28 سونو کردم وزن جنین 1 و 300 بود. هفته سی ام هستم از دیشب تکان جنین کمتر شده میخواستم بدانم طبیعی ست؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

هر گونه کاهش در حرکات جنین خطرناکه و حتما باید بررسی بشه. شما ابتدا یه چیز شیرین بخورید و بعد نیم ساعت به پهلوی چپ بخوابید و طی یک ساعت حرکات رو چک بکنید. در صورتی که کمتر از 4 حرکت در یک ساعت باشه باید از جنین نوار قلب بگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...