دانشنامه فرزند

آیا با وزن بالا می توان از قرص های جلوگیری استفاده کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم، قدم 170 سانتیمتر و وزنم 102 کیلومتر. تاریخ زایمان 95/5/5 بوده و نوع زایمانم سزارین بوده. شیر دارم. جلوگیری طبیعی دارم در حال حاضر و دو تا بچه دارم. من یه دختر پنج ماه و بیست روزه دارم. برای جلوگیری میگن باید صبر کنید تا شش ماهش تموم بشه، میخوام از قرص استفاده کنم وزنم زیاده 102 کیلو هستم میترسم قرص استفاده کنم بیشتر بشه اگه میشه راهنماییم کنید.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

به علت وزن بالا اصلا روشهای هورمونی مثل قرص و آمپول پیشنهاد نمیشود اگر پریود میشوید در زمان پریود آیودی بگذارید اگر نه یک سری قرص بعدی از شش ماهگی بخورید وقتی پریود شدید آیودی بگذارید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...