ترشحات سفید و بی بو در زمان عقب افتادن قاعدگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من الان دو روزه که پریدم عقب افتاده و در حال اقدام به بارداری هم هستم و تست بی بی چک منفی بود اما ترشحات سفید رنگ و البته بدون بو دارم که قبلا نداشتم، می خواستم بدونم علت این ترشحات چه چیزی می تونه باشه؟ برای تشخیص بارداری زود اقدام کردم یا مطمئنا باردار نیستم؟آیا با این شرایطی که الان دارم که نمی دونم باردار هستم یا نه می تونم ابروهامو تاتو بزنم اگر باردار باشم ضرری نداره؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

لطفا دو روز دیگر صبر کنید و سپس آزمایش خون بدهید. ترشحات به دلیل نامشخص بودن وضعیت تان ممکن است ناشی از تغییرات هورمونی باشد، فعلا با ژل شستشوی بانوان خود را تمیز نگه دارید. تاتو بهتر است در این زمان که هنوز از باردار بودن و نبودن خود مطمئن نیستید انجام نشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان