علت مثبت شدن کیت تخمک گذاری چند روز متوالی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من از ماه پیش اقدام به بارداری کردم و زمان پریودیم به جای بیست و هفت روز، اولین بار سی و چهار روزه شد. الان هجده روز از پریودیم می گذره و یک هفته است از کیت تخمک گذاری استفاده می کنم و دو خط تشکیل می شه و خط پایینی کم رنگه و هنوز پر رنگ نشده. علت عقب افتادن پریودیم چیست؟ و علت از بین نرفتن خط دوم کیت بعد از یک هفته چیست؟

پاسخ کارشناس:

نسرین صفری (کارشناس مامایی):

اولین اقدام انجام آزمایش بارداری است، گاهی با بارداری هم پریود صورت می گیرد، کیت های تخمک گذاری معمولا یک تا دو روز قبل از تخمک گذاری مثبت می شود که تا ١٢ الی ٣٦ ساعت شانس باروری تان افزایش میابد، به طور طبیعی همواره مقداری هورمون LH در خون و ادرار موجود است که علت از بین نرفتن خط دوم می تواند باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان