دانشنامه فرزند

قاعدگی نامنظم و نداشتن تخمک گذاری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر است و وزنم 85 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96.2.25 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 54 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از فولیک اسید 1. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 2 ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، یک سقط داشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از همچی نرمال بود در سونوگرافی فقط سه سال پیش تنبلی تخمدان داشتم و 4 ماه پریود نشدم دکتر گفت بخاطر چاقی هست رژیم گرفتم و آمپول پروژسترون زدم کیستم بر طرف شد اما عدد بتام دیر میرفت بالا دکتر گفت چون سابقه ی تنبلی تخمدان داشتی، اما بعد از چاقیم اختلال قاعدگی گرفتم. سوال من این است که چه زمانی تخمک گذاری میکنم؟ با این وضع قاعدگیم محیط زندگیم ناراحتی و استرس زیادی هست لطفا کمکم کنید اگه قرص یا داروی هست برای تنظیم قاعدگی یا بارداری معرفی کنید بهم.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

طول سیکل ماهانه شما بسیار طولانی و غیر طبیعی است باید برای بارداری ابتدا سیکل منظم و در بازه نرمال قرار بگیرد با این شرایط احتمالا تخمک گذاری ندارید برای بررسی و انجام آزمایش هورمونی و سونوگرافی رحم و تخمدان مراجعه به متخصص زنان یا ماما داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...