دانشنامه فرزند

روش مناسب پیشگیری از بارداری بعد از زایمان طبیعی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با سلام، همسرم 20 سالشه. قدش 158 سانتیمتر و وزنش 48 کیلوگرم است. تاریخ زایمان 24.7 96 بوده و نوع زایمان طبیعی. شیردهی دارد. سوال من این است که بهترین و مطمئن ترین راه پیشگیری که کم ترین عوارض را دارد چه روشی است؟ لطفا ما را راهنمایی کنید هنوز موفق به انتخاب راه پیشگیری نشده ایم. با تشکر.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

با توجه به این که حدود دو ماه از زمان زایمان طبیعی همسرتان گذشته است بهترین، مطمئن ترین و کم عارضه ترین روش برای ایشان روش گذاشتن دستگاه آی یو دی می باشد که حدوداً 8 الی 10 سال پیشگیری از بارداری می دهد و هر زمان که بخواهید برای بارداری مجدد اقدام بنمایید می توانید دستگاه را خارج کنید و سریع باردار شوید. دخالتی در عمل جنسی ندارد و مقرون به صرفه است. تنها عارضه این دستگاه این است که ممکن است با بدن سازگاری نداشته باشد و ایجاد لکه بینی و خونریزی های نامرتب کند که این قضیه در مورد همه خانم ها صدق نمی کند و در بعضی خانم ها ندرتاً ایجاد می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...