دانشنامه فرزند

جلوگیری با استفاده از قرص های ضد بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

بنده در تاریخ 8 دی ماه پریود شدم و طول سیکلم تقریبا 30 روزه است. در تاریخ 11 بهمن جشن ازدواج داشتم و قصد داشتم به مدت دو دوره به منظور پیشگیری از بارداری قرص یاز مصرف کنم (برای اولین بار). از تاریخ 22 دی ماه شروع به مصرف قرص یاز کردم و در تاریخ 13 بهمن دچار لکه بینی شدم و در تاریخ 16 بهمن پریود شدم. در طی این مدت نزدیکی کامل (دخول) نداشتم. به دلیل اینکه مراسم ازدواجمان به تاریخ 15 اسفند موکول شد؛ تمایل دارم بسته دوم قرص را از تاریخی شروع کنم که در زمان ازدواج (15 اسفند) و تا پایان اسفند ماه پریود نباشم و در صورت نزدیکی بدون استفاده از روش پیشگیری دیگری احتمال بارداری صفر باشد. بهترین زمان شروع مصرف بسته دوم با توجه
به توضیحات داده شده چه تاریخی می باشد؟ آیا اول اسفند ماه زمان مناسبی برای شروع بسته دوم است؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

بله، اول اسفند زمان مناسبی است. از اول اسفند شروع کرده و تا زمانی که می خواهید پریود نشوید ادامه دهید. فقط اینکه در هفته اول مصرف قرص باید از یک روش جلوگیری دیگر هم کمک گرفت اما از هفته اول به بعد قرص به تنهایی برای جلوگیری کافیست. البته با توجه به آنچه در ماه پیش برای شما رخ داده و اینکه یاز یک قرص با دوز پایین است من ال دی را به جای یاز توصیه میکنم. حتما قرص را هر روز در یک ساعت دقیقا ثابت مصرف کنید.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...