زمان انجام آزمایش خون بارداری بعد از تاخیر در قاعدگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من اولین روز از آخرین پریودم 20 فروردین بوده و الان 35 روز میگذره و هنوز پریود نشدم، اگر حامله باشم الان برم آزمایش خون نشون میده؟ حتی اگر لقاح خیلی دیر انجام شده باشه؟ دوره هام خیلی نامنظم بوده ولی همیشه کوتاه بوده حدودا 25 روز شاید، البته این ماه کلومیفن و استرومارین خوردم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

بله، اگر باردار باشید و طول سیکل هایتان در گذشته هیچوقت بیشتر از ۳۰ روز نشده است، آزمایش خون الان بارداری را نشان می دهد. البته اگر طول سیکل ها بیشتر از ۳۰ روز شده بهتر است تا پایان هفته صبر کرده و بعد برای انجام آزمایش خون اقدام کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان