دانشنامه فرزند

بیماری صبحگاهی و استفراغ در هفته چهاردهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۸ ساله ام، قدم ۱۶۵ وزن بیش از بارداری ۶۸ و اکنون هم ۶۸ است. اولین آخرین قاعده گی ۱۳ بهمن ۹۵ بوده. اکنون در هفته ۱۴ هستم. داروی مصرفیم بخاطر آلرژی قرص مصرف میکنم با مشورت دکتر گفتش بی ضرره. و از قرص ب ۶ برای تهوع ام و قرص آهن استفاده میکنم. بارداری اولمه چهار ماهه حامله ام تازه ویارم شروع شده. حالت تهوع گاهیم اسهال و استفراغ. زیادم دستشویی میرم، ادرار دارم خیلی زیاد اذیت میشم. چند روزم هست به پشت میخوابم کمرم درد میکنه از اول ویار نداشتم تازه شروع شده. آیا این طبیعیه. کم خونیم دارم طبق جواب آزمایشات.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

تهوع و استفراغ بارداری در صورتی که باعث کم آبی بدن نشود یعنی بیش از دو، سه بار استفراغ نداشته باشید نرمال است. کم خونی شما باید با نظر پزشک درمان شود، یعنی شاید لازم باشد روزانه دو عدد قرص آهن مصرف کنید و حتی آزمایشات تکمیلی انجام دهید. برای تکرر ادرار باید آزمایش ادرار با کشت انجام دهید تا از وجود یا عدم وجود عفونت ادراری مطلع شوید. قرص دمیترون و زنجبیل برای تهوع استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...