دانشنامه فرزند

نحوه مصرف قرص لاینسترنول بعد از زایمان

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 6 ماهه که زایمان کردم بعد از اون یک بار پریود شدم و دیگه نشدم، قرص لاینسترنول میخورم برای جلوگیری اما بسته قرصم که تموم شد قطعش نکردم ادامه دادم به خوردن اما هفته پیش جمعه بسته قرصم تموم شد قطعش کردم تا روز پنجم پریودم بخورم قرص؟ چون نمیدونستم که باید قطع کنم تا پریود بشم اما الان یه هفته میگذره هنوز پریود نشدم بی یی چک هم گذاشتم اما منفی بود حالا کمی حالت تحوع دارم امکان داره باردار باشم؟ قرصم هم شده بود چند دقیقه دیرتر بخورم اما من همینطوری قرص ادامه دادم اصلا قطعش نکردم تا اینکه از داروخانه پرسیدم گفتن باید وقتی تموم بشه نخوری تا روز پنجم پریود.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

ﺩاﺭﻭﺧﺎﻧﻪ ﻛﺎﻣﻼ اﺷﺘﺒﺎﻩ گفته اﺳﺖ ﻗﺮﺹ ﻻﻳﻨﺴﺗﺮﻭﻝ اﺻﻼ ﻧﺒﺎﻳﺪ ﻗﻂﻊ ﺷﻮﺩ ﻭ ﺗﺎ ﺷﺶ ﻣﺎﻫﮕﻲ ﻛﻮﺩﻙ ﺑﺎﻳﺪ ﭘﺸﺖ ﺳﺮﻫﻢ ﺑﺨﻮﺭﻳﺪ ﻣﻮﺑﺎﻳﻞ ﺭا ﺭﻭﻱ ﺁﻻﺭﻡ ﺩﺭ ﺳﺎﻋﺖ ﻣﺸﺨﺼﻲ ﺑﮕﺬاﺭﻳﺪ ﺗﺎ ﺳﺮ ﻣﻮﻗﻊ ﺑﺨﻮﺭﻳﺪ اﻻﻥ ﻳﻚ ﺁﺯﻣﺎﻳﺶ ﺧﻮﻥ ﺑﺪﻫﻴﺪ و ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ باردار ﻧﺒﻮﺩﻥ ﻗﺮﺹ ﻫﺎ ﺭا ﭘﺸﺖ ﺳﺮهم بخورید، ﺩﺭ ﺿﻤﻦ ﺑﺎﻳﺪ ﻭﺯﻧﺘﺎﻥ ﺯﻳﺮ 70 باشد ﺗﺎ اﺯ اﻳﻦ ﻗﺮﺻﻬﺎ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻛﻨﻴﺪ.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «دوره ی نقاهت پس از زایمان» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 1.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...