دانشنامه فرزند

آیا شیردهی در بارداری مجاز است؟
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم. قدم 162 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 70 کیلوگرم بوده و اکنون 73 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/8/5 بوده و اکنون در هفته 19 بارداری هستم. داروی مصرفی من عبارتند از لووکسین. سزارین داشتم ولی سقط نه. سوال من این است که شیر دادن در بارداری مجاز است؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

منبع علمی در مورد قطع شیردهی در دوران بارداری وجود ندارد و یک سلیقه شخصی هست که اگر مادر تمایل به شیردهی نوزاد قبلیش دارد میتواند با شروع بارداری ادامه دهد. منتها از هفته 20 به بعد کلستروم در شیر طعم آن را ممکن است عوض کند و کودک از خوردن آن به دلیل تغییر مزه امتناع کند اما در اینجا شروطی برای ادامه شیردهی در بارداری میباشد و اینکه اگر شما سابقه سقط، زایمان زودرس، خونریزی در دوران بارداری، وجود انقباضات شکمی را دارید شیردهی ممنوع میباشد و نباید ادامه دهید. ضمنا نوزادی که دیگر شروع به غذای کمکی کرده شیردهی خیلی ضروری نمی باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...