دانشنامه فرزند

تاثیر رژیم غذایی پیش از بارداری بر روی جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 21 سالمه و قصد باردار شدن دارم، ولی به خاطر اضافه وزن از طرف بهداشت برای مراقبت قبل بارداری به متخصص تغذیه رفتم، حالاهم رژیمم. می خوام بدونم این رژیم ها بعدش روی بچه تاثیر نداره؟ باعث ضعیف شدن و این چیزا نمی شه؟ و آیا راهی هست که بچه شبیه به خانواده شوهر نشه؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

این که شما در حال کم کردن وزن هستید مفید است، زیرا اگر با اضافه وزن باردار می شدید عوارضی همچون دیابت و فشار خون و ... را در پیش داشتید. سعی کنید در رژیم خود تمام مواد غذایی و ویتامین ها را مصرف کنید، فقط سعی کنید کمتر بخورید. اما در مورد چهره باید بگویم که جنین نیمی از صفات پدر و نیمی از صفات مادر را به ارث می برد که در این میان اگر ژن یکی از والدین غالب تر باشد آن ژن بروز می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...