دانشنامه فرزند

آیا قرص های جلوگیری روی سلامت تخمدان اثر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سوالم اینه که من قرص یاسمین برای جلوگیری میخورم اما هر بار بعد قطع قرص 5 تا 6 روز طول میکشه پریود بشم. آیا این قرص تاثیر بدی روی سلامت تخمدان داره؟ میگن نازایی میارن قرصای جلوگیری. آیا روش بهتری برای جلوگیری هست؟ من 23 سالمه و 1.5 ساله ازدواج کردم.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

در حال حاضر چون هنوز باردار نشده اید تنها روش پیشگیری از بارداری برای شما که مناسب باشد مصرف قرص های جلوگیری از بارداری و یا کاندوم به روش صحیح است. بهتر است که به مدت طولانی از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده نکنید، شما می توانید ۶ ماه قرص یاسمین را هر ماه منظم استفاده نموده و دو ماه استراحت بدهید و روش های دیگری مانند کاندوم را استفاده کرده و مجدداً از قرص یاسمین استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...