دانشنامه فرزند

لکه بینی بعد از تزریق آمپول سه ماهه جلوگیری از بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 29 ساله هستم. قدم 158 سانتیمتر و وزنم 49 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 13 مهر 96 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، روش طبیعی استفاده می کردیم. سوال من این است که روز 17 مهر آمپول سه ماهه جلوگیری تزریق کردم و بعد از دو ماه یعنی 17 آذر دچار لکه بینی شدم و تا امروز که 10 روز است ادامه دارد و الان نمیدونم باید چیکار کنم؟ خودش قطع میشه یا باید دارو مصرف کنم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، این لکه بینی از عوارض آمپول بوده و با تزریق نوبت بعدی قطع می شود. اگر نمی توانید تا آن زمان تحمل کنید به پزشک مراجعه کرده تا داروهای استروژنی برای تان تجویز گردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...